Форум “Безпека, травма та відповідальність: виклики для журналіс

September 22, 2018
10:00 am
8 Naberezhno-Luhova str.
Kyiv, 04071, Ukraine

Британський фонд допомоги журналістам-фрілансерам Rory Peck Trust спільно з Інститутом масової інформації (ІМІ) проводить одноденний форум “Безпека, травма та відповідальність: виклики для журналістів-фрілансерів в Україні”.

На форумі журналісти-фрілансери, міжнародні експерти, представники уряду та громадських організацій обговорять реалії роботи українських журналістів-фрілансерів і обміняються кращими практиками для безпечної роботи.

На заході передбачено виступи всесвітньо відомих журналістів:

Метью Каруана Галізія – син відомої мальтійської журналістки-розслідувачки Дафни Каруани Галізії, яку вбили у жовтні 2017 року на Мальті. Він працює над власним розслідуванням вбивства матері. Також Метью є співзасновником відділу даних і досліджень ICIJ та працював над шістьма великими журналістськими розслідуваннями: Офшор Лікс, Swiss Leaks, Luxembourg Leaks, Fatal Extraction, Panama Papers and Paradise Papers, які стали основою сотні журналістських розслідувань по всьому світу, і як наслідок ICIJ виграла Пулітцерівську премію.
Гай Мартін – документальний фотограф, який досліджує взаємозв’язок між нашим віртуальним життям та політично вмотивованим фізичним насильством у різних країнах. Працює з провідними світовими медіа, проводить тренінги, читає лекції, презентує свої виставки по всьому світу. Член Panos Pictures, виставляється в галереї Benrubi Gallery, що у Нью Йорку. В листопаді 2018 року вийде його перша книга “Паралельна держава”.
Усі учасники зможуть відвідати два коротких майстер-класи з українськими та іноземними тренерами з наступних тем:

Травма та психологічна стійкість для журналістів – тренер Гавін Рис, директор Dart Center Europe з дослідження травми та журналістики Колумбійського університету;
Робота з ветеранами у довгострокових документальних проектах – тренер Джозеф Сивенький, документальний фотограф;
Верифікація інформації в соціальних мережах – тренер Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз–Україна”;
Оцінка ризиків: практичні вправи перед завданням з підвищеним ризиком – тренерка Ірина Земляна, медіаекспертка та експертка з безпеки IMI.
Під час форуму буде презентовано онлайн-ресурс із психологічної, фізичної та цифрової безпеки для українських журналістів-фрілансерів. Ресурс буде доступним українською і російською мовами на сайті фонду Рорі Пек Траст.

Робочі мови форуму українська, англійська, російська. Синхронний переклад буде забезпечено.

Офіційний хештег для публікацій у соцмережах #RPTforum.

Участь у форумі відбуватиметься за попередньою реєстрацією. Перевага надаватиметься журналістам-фрілансерам та учасникам, які зможуть бути присутніми увесь день.

Форма для реєстраціїhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLij9ZZCiHClgey5bPzMqQJUdoyzz0lzbSupMb5fjsaE3wtw/viewform 

Дедлайн 16 вересня 2018 року.